OLYMPUS DIGITAL CAMERAJmenuji se Monika Schiszmanová, je mi 38 let. Vystudovala jsem Střední průmyslovou školu strojní ve Vlašimi. Jsem vdaná za báječného, šikovného chlapa. Momentálně jsem na mateřské dovolené s naší Michaelkou (nar. v únoru 2009). Starší synové Marek (nar. 1994) a Kubík (nar. 1996) jsou úžasní ochránci malých setřiček Anetky (nar. 2004) a Michaelky .

Mám ráda všemožné tvoření. Od malička se věnuji různým ručním pracem. První ruční tvorbu jako vyšívání, pletení a šití mi ukázala a naučila maminka. Ke konci základní školy mě okouzlily kraslice a perníčky. To už jsem zkoušela metodou pokus-omyl a následovalo čerpání informací z časopisů, knížek a z rad typu „jedna paní povídala“.

Po jehle, pletacích jehlicích, kraslicích a perníčkách přišly na řadu dorty k narozeninám. Pak následovaly kytičky – aranžování a vazby, ať už ze suchých, ale i živých rostlinek.

V současné době mě kromě kraslic a perníčků nadchla découpage a kreativní tvorba – jako práce s reliéfními tmely, gely, modelovací hmotou, s různými barvičkami a koláže.

Věnuji se vlastním výstavám, předvádím malování kraslic a perníčků při různých akcích a příležitostech. Pořádám kurzy, kde se můžete seznámit nejen s klasickými technikami a materiály, ale i s novinkami v kreativní tvorbě.